PIVO A LÁSKA

28. 1. 2021

Spojení těchto dvou slov může pro každého symbolizovat něco trochu jiného. Někomu evokuje lásku, kterou k tomuto nápoji chová při jeho pití. Někdo si představí pivo jako pojidlo mezi jeho příznivci. Někomu se vybaví, kolik lásky vkládají sládci do přípravy receptů a nových postupů. Věřím tomu, že mnozí z nás poznali svůj protějšek právě u piva. Kontextů je celá řada. Pokud právě čtete tyto řádky, pravděpodobně ani vám není toto slovní spojení cizí. V následujících odstavcích vám představíme několik zajímavých myšlenek propojujících pivo a lásku a v závěru vám dáme tip na valentýnský dárek pro vaše milované.

Čas prověří obojí

Když vzniká láska, je to proces na delší dobu. Stejně je to i s pivem. Samozřejmě existují případy takové té “rychlolásky”. Ale ruku na srdce, ty narychlo uvařené lásky nikdo pít nechce.

Člověk to do sebe zběsile naklopí, aniž by si to stihnul pořádně vychutnat. Opilý láskou hltá jeden lok za druhým. Při střízlivění začíná být obraz ostřejší. To je ten klíčový moment, kdy je potřeba si klást otázky. Je v té lásce ještě jiskra jako na začátku? Má to pořád tu plnou chuť? Zkrátka, jak pivo, tak i láska vyžaduje čas. 

Láska, nebo pivo?

Když postavíme pivo a lásku proti sobě, dokážeme určit, co je pro člověka důležitější? Pomůckou nám může být známá Maslowova pyramida lidských potřeb. Podle ní jsou nejzákladnější potřeby ty fyziologické, kam patří například spánek, jídlo nebo pití. Společenské potřeby, do kterých spadá i láska, se nacházejí až na třetím stupni.

Pokud přistupujeme k pivu jako k prostředku pro hašení žízně, náleží mu v tomto duelu první místo. Ale jak to v životě bývá, i v tomto případě je to relativní. Ze zkušeností víme, že člověk touží většinou více po tom, co mu momentálně schází. Klíčové je nalézt ideální balanc. Rozhodně nedoporučujeme zahánět žal z lásky přebytkem piv.

Jednoduchá chemie

Pokud bychom budování lásky přirovnali k procesu vaření piva, každý z účastníků by mohl reprezentovat jednu surovinu. Každá surovina má ve vztahu svoji jedinečnou úlohu. Když to jedna surovina skomírá, výsledný produkt nechutná dobře. Koneckonců, není žádným tajemstvím, že mnoho případů nešťastné lásky je způsobeno právě nezralostí jedince a jeho osobnosti.

Užijte si dokonalé zachycení ryzí lásky v tomto videu

Připijme si na lásku

Láska má mnoho podob. Někde na ni stačí dva, jinde ji sdílejí početnější skupiny. Nezapomínejme však na zdravou míru sebelásky. Pokud nebudu milovat sebe sama, nedokáži plně milovat druhé. Ať už oslavujete lásku v jakékoli podobě, vždy se v ní najde prostor pro pár piv.

Pokud chcete pro svou milovanou osobu dárek z lásky, který sklidí úspěch, darujte některý z našich valentýnských poukazů. S poukazem dáváte obdarovanému nejen možnost výběru z bohaté nabídky řemeslných piv, ale především radostný zážitek z jejich ochutnávání. Voucher nemusíte nikde vyzvedávat, po provedení platby bude obratem doručen na vámi uvedenou e-mailovou adresu. Věříme, že pivní degustaci si nejlépe vychutnáte, když ji můžete sdílet se svými milovanými. Přejeme vám mnoho těchto jedinečných momentů.

Za Pivo v plechu

Filip

Zdroje obrázků:

  • Obrázek č. 1 Pivní srdce [cit. 28. 1. 2021]. Dostupné z https://www.redbubble.com/i/art-board-print/Beer-Heart-by-lukassfr/27835578.7Q6GI
  • Obrázek č. 2 Maslowova pyramida potřeb [cit. 28. 1. 2021]. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Maslowova_pyramida_potřeb_-_barevně.jpg
  • Obrázek č. 3 Přípitek [cit. 29. 1. 2021]. https://dlpng.com/png/5778218