Proč stojí craftová piva více peněz než ta průmyslová?

25. 2. 2021

Jestli jste si někdy kladli otázku, proč stojí craftová piva víc peněz než piva z velkých pivovarů, určitě nejste sami. Odpovídá chuťový zážitek výsledné ceně? Jak na tyto ceny reagují čeští pivaři? Měly by craft pivovary svá piva zlevnit? Odpovíme si na tyto otázky v následujících odstavcích.

Je craftové pivo v České Republice drahé?

Stejnou otázku si můžeme položit i v případě jiných artiklů. Co třeba tabulka čokolády za 150 Kč? Pokud se bavíme o 80% Fair Trade čokoládě, která je vyrobena z těch nejkvalitnějších kakaových bobů z Jižní Ameriky, cena je oprávněná. Stejně tak selský jogurt 150 g z domácí farmy za 40 Kč nebo bio hovězí svíčková 1 kg za 1 600 Kč.

Vyšší hodnota znamená vyšší náklady. A vyšší náklady se jednoduše promítnou do výsledné ceny. Pokud pijete kvalitní craftová piva, je zcela na místě očekávat, že budou stát více peněz. 

Pojďme se podívat na to, které faktory způsobují cenové rozdíly u piv z malých a velkých pivovarů:

Suroviny

Voda je i přes svoji důležitost poměrně levnou surovinou. Stejně tak kvasnice.

Při nákupu sladu a chmelu je už potřeba jistého kapitálu. Zejména vybrané chmelové odrůdy vyjdou pěkně draho. Příprava aromatických pivních stylů, především z USA, vyžaduje velké množství chmelu. Při praktikách jako je dochmelování za studena je spotřeba chmelu ještě vyšší. Pokud chce sládek docílit atraktivních chutí a vůní, s Žateckým poloraným červeňákem nebude výsledek takový, jako když použije zahraniční odrůdy typu Sabro, Cascade nebo Citra.

V neposlední řadě jsou zde speciální ingredience, například kávová zrna, směsi ovoce, koření či gumoví medvídci. Pro kvalitní a neotřelé suroviny je zkrátka nutné občas sáhnout hlouběji do kapsy.

Objem produkce

Tohle je základ, od kterého se vše odvíjí. Celkové náklady spojené s výrobou se lépe rozpočítávají na větší množství piv. Várka, která se ve velkém pivovaru uvaří přes noc, může v malém pivovaru trvat několik měsíců. Většina velkých pivních brandů jede na nepřetržitý provoz. Náklady na přepravu také tolik nebolí, když se naplní celý kamion. O množstevních slevách za odběr surovin nemluvě.

Výhodou velkých pivovarů je to, že si při obrovských tržbách mohou dovolit manipulovat s cenami, respektive držet je nízko. Má to ale jeden velký háček. Pokud se má vařit pivo, po kterém bude tak silná poptávka, musí mít co nejprůměrnější chuť, aby oslovilo co největší množství lidí.

Rozmanitost produkce

Lidé rádi zkoušejí nové věci. To platí i pro pivaře. Proto existují pivní bary s výčepními zařízeními o deseti druzích piv a s chláďáky, které pojmou několik dalších desítek piv v plechovkách a lahvích. Aby malé pivovary uspokojily naše rozmarné chutě, musejí nabízet vícero pivních stylů.

Pokud stálá nabídka malého pivovaru čítá například 4 různé druhy piv a k tomu řadu sezónních speciálů, jejich produkce je o to nákladnější. Nehledě na to, že vybrané speciály vyžadují několikaměsíční staření. Uvařené pivo si pak musí navíc ještě půl roku poležet v dřevěných sudech, než si na něm můžeme konečně pochutnat. Ale výsledek stojí za to, nebo ne?

Design jako přidaná hodnota

Říká se: „Nesuď knihu podle obalu.“ Na druhou stranu, první dojem na vás pivo udělá ještě před tím, než ho nalijete do skla. Konkrétně jeho obal. Až budete ochutnávat piva z pivovarů, se kterými spolupracujeme, udělejte si takový malý rituál, při kterém si prohlédnete zblízka celou plechovku. Jak působí její povrch na dotek? Zaměřte se na barvy, styl, detaily… Je to další element, který umocňuje prožitek z piva. 

Craft beer osvěta v zemi levných ležáků

Pro Čechy je požehnáním žít v zemi, kde pivo v hospodě stojí méně než voda. Přestože ceny piva rok od roku pozvolna rostou, stále se řadíme k zemím, ve kterých je pivo poměrně levné. Tím spíš je příjemné sledovat, jaký zájem vzbuzují piva z craft pivovarů u českých pivařů, a to i přes jejich dražší cenovku. Lidé si dobře uvědomují, že pití craftových piv a pití piv z velkých pivovarů, jsou dvě odlišné disciplíny. Pojďte s námi vyzkoušet tu záživnější.

Za Pivo v plechu

Filip

Zdroje obrázků:

  • Obrázek č. 1 – Pivo a peníze. [cit. 22. 2. 2021]. Dostupné z http://www.brewreviewcrew.com/new-tax-law-will-impact-craft-beer/
  • Obrázek č. 2 – Suroviny. [cit. 22. 2. 2021]. Dostupné z http://learn.kegerator.com/drink-craft-beer/
  • Obrázek č. 3 – Pivovar. Fotokredit Filip pro Pivo v plechu
  • Obrázek č. 4 – Výčep. Fotokredit Filip pro Pivo v plechu
  • Obrázek č. 5 – Černý Potoka Session NEIPA. Fotokredit Jaroslav Fikota pro Pivo v plechu