Naše partnerské pivovary

Naše partnerské pivovary

Vyhledávání...
Sousedský pivovar Bašta
Sousedský pivovar Bašta

Sousedský pivovar Bašta se nachází vedle restaurace U Bansethů v Pražských Nuslích. Od roku 2007, kdy byl otevřen, si našel mnoho nejen místních příznivců, ale vychutnávat si pivo a jídlo sem chodí i spousta lidí z širokého okolí. Sládek Jan Kroužek procestoval několik zemí, kde se inspiroval výrobou piva v malých pivovarech a své poznatky přenesl k výrobě skvělých kousků.

Pivovar Jungberg
Pivovar Jungberg

Historický pivovar v Hořicích se za minulého režimu podařilo zavřít, založit tu sodovkárnu, přistavět pár totalitních kulis, a pak nechat budovu chátrat. V novém století je ale vše jinak, z pivovaru je kulturní památka, místo společenského dění, a od roku 2017 se tu zase vaří pivo. Minipivovar JungBerg se drží čistých receptur, umí skvělé speciály, ale nejraději má ležák s žateckým chmelem.

Pivovar Kail
Pivovar Kail

Pivovar Kail se nachází v Praze-Lahovičkách a sousedí s chuchelským dostihovým závodištěm. Založili ho bratři Kailovi v roce 2017 z lásky k rostlince jménem chmel. Jeho síla je především v krásně pitelných ejlech. Prorokujeme mu velkou slávu.

Pivovar Počerňák
Pivovar Počerňák

V lednu roku 2019 se parta nadšenců rozhodla vzít do pronájmu zkrachovalou a několik měsíců uzavřenou restauraci v Horních Počernicích. Dříve vyhlášená restaurace naproti vlakovému nádraží disponovala ideálními sklepy pro vybudování minipivovaru a to byl hlavní důvod znovuotevření restaurace. Během první poloviny roku došlo k potřebné rekonstrukci a v září byla uvařena první várka v novém minipivovaru.

Pivovar Lužiny
Pivovar Lužiny

S obchodními centry v Praze to není tak marné. V tom na Lužinách se např. skrývá mimo jiné pivovar. V přilehlé restauraci můžete rovnou ochutnat, jak to Pražáci vaří. V nabídce jsou čtyři stálé druhy piva (symbolizují je čtyři hvězdy v logu pivovaru) + další speciály během roku. Patronem Lužinských piv je česká kapela DOGA, i proto má v sobě každé pivo příchuť pořádného hardrocku.

Crazy Clown
Crazy Clown

David Lynch mezi pivovary. Za prvé je název inspirovaný Lynchovou deskou Crazy Clown Time, a za druhé je podstatou tohoto pivovárku experiment. Speciály, které jinde nenajdete, vaří létající pivovar z Brna už od roku 2016. Jedním z experimentů bylo také přejet dé jedničku, a tak můžete Crazy Clown piva ochutnat i v pražské Pivárně U Klauna.

Pivovar Radouš
Pivovar Radouš

Dlouhá léta Vili Ilgner sbíral zkušenosti ve velkých pivovarech, aby si konečně v roce 2008 splnil svůj sen - vařit vlastní pivo. Nazval ho symbolicky Pilsner Ilgner a potěšil tím celou svou domovskou obec Štáhlavy. Šest let poté se pivovar přestěhoval do Druztové, kde v stodolní hospůdce můžete kdykoli ochutnat pět druhů piva na čepu.

Dva kohouti
Dva kohouti

Pivovar Dva kohouti spojují dvě řemesla: pivovarnické a výčepní. V pivovaru v domě U města Hamburku se v první půli dne vaří Místní ležák, od odpoledne pak zaberou za kohouty výčepní. Garanty kvality jsou zakladatelé pivovaru – sládek Adam Matuška a výčepní z Lokálů Lukáš Svoboda.

Royal Czech Beer
Royal Czech Beer

Royal Czech Beer, založen 2012, před sebou má královskou budoucnost. Za prvé: Nese českou tradici hrdě a vznešeně. Za druhé: Ví, že šířit know how je výsada velkorysých, a tak učí vařit české pivo sládky v zahraničí. Za třetí: Ví, že konkurence je také pomocník, a tak se od ní zahraniční pivo zase učí. A za čtvrté: Ochutnejte.

Sibeeria
Sibeeria

Majitelé Ruslan a Olga se řídí heslem: “Pokud máš rád svoji práci, tak nepočítáš čas, prostě děláš s láskou to, co máš rád”. A takto v roce 2014 začali fungovat jako létající pivovar, který se postupně o šest let na to rozrostl do vlastního pivovaru v historické oblasti ČKD na Vysočanech. Jejich piva a stromečkový design vás budou určitě bavit!

Pivovar Podlesí
Pivovar Podlesí

U Příbrami se nachází malá vesnička Podlesí. Má vlastní pivovar, a s ním vyhlášenou restauraci, která se pravidelně umisťuje v prestižním Maurerově výběru Grand restaurant. Hodí se, že když přijedete na degustaci, můžete zde i přespat v penzionu. Pivovar vaří speciály i klasiky a v restauraci podporuje i jiné minipivovary.

The Barn Beer
The Barn Beer

Honza Ilgner se už od mládí, díky rodinnému pivovaru Radouš, točí kolem piva. A dnes je tu i hlavním sládkem. Vedle toho ale stíhá i svůj vlastní pivní projekt The Barn, kde vaří moderní progresivní pivní styly - například Gose. Ve spolupráci s ilustrátorem, který si říká Slakinglizard, proměnil designy kyseláčů Gosebumps na parádní umění. A proč Barn? Celá pivní technologie, kde Honza vaří, je umístěna v zrekonstruované stodole, což se anglicky řekne právě „barn“.

Pivovar Záhora
Pivovar Záhora

Dva sympatičtí bratři z vesnice v Polabí si jednoho dne řekli, že chtějí pít opravdové pivo. A tak se ho naučili vařit. Sami si pěstují sladovnický ječmen a vodu čerpají z vlastní opukové studny. Jsou toho názoru, že od prvního doušku až po schlaftruňk nás musí u sklenice piva provázet neustálá exploze chutí a vůní jako při novoročním ohňostroji.

Parovar
Parovar

Znáte ten pocit, když je něco poprvé? První jízda vlastním autem, první vlastnoručně rozdělaný oheň,chuť prvního piva? S Parovarem to můžete zažívat opakovaně. Každá várka z jejich 500 litrové varny jetotiž originál. Ať už jde o typické ležáky, svrchně kvašená piva či speciály, pocit vzrušeného očekáváníse dostaví s otevíráním každé plechovky.

Pivovar MMX
Pivovar MMX

Pivovar, který nemůžete přehlédnout. Majitelé si tento první moderní Pivotel navrhli sami a zprovoznili ho roku 2010 (římskými číslicemi MMX). Úcta k pivovarskému řemeslu a k tradicím se rodila při desítkách návštěv německých pivovarů a vyústila v pořízení špičkové technologie Kaspar Schulz (jako první v ČR!) z Mekky světového pivovarníctví, franského Bamberku. Díky tomu má pivo vždy stabilní vysokou kvalitu a chuť.

Matuška
Matuška

Broumský pivovar Matuška si od založení na Velikonční pondělí v roce 2009 získal pevné místo mezi českými minipivovary. Velkým milníkem v historii pivovaru bylo uvaření jednoho z prvních piv typu IPA v Čechách, dnes již dobře známého Raptora. Pivovar sbírá jedno ocenění za druhým a dnes vaří speciály i ležáky, které si vybudovaly renomé mezi širokou veřejností u nás i v zahraničí. Pro vychlazenou plechovku od Matušky díky nám už nemusíte jezdit tisíc mil.

Rampušák
Rampušák

Pivovar v Dobrušce se honosí dlouholetou historií sahající až do roku 1890. Novodobá historie pivovaru začíná rokem 2007, kdy nevyužívané objekty dobrušského pivovaru a sladovny odkupuje rodina Vedrových, která pod hlavičkou společnosti Staročeský pivovárek Dobruška začíná s opětovnou rekonstrukcí celého areálu. V lednu 2008 je obnoven provoz sladovny a v srpnu 2008 je uvařena po 13 letech, na původní varně, první várka piva – 12° Rampušák.

Bad Flash
Bad Flash

Bad Flash vznikl v roce 2013 a u jeho zrodu stáli dva kamarádi a majitelé kultovnách hospod: Zlej Hanz z hospody “Zlý časy” a Libor Kult z “Kulového Blesku”. Tihle dva nadšenci, kteří měli to štěstí, že se pro ně největší koníček stal jejich prací, spolu často jezdili na různé pivní výlety a vozili ze zahraničí i z různých míst České republiky nová a nová piva. V Česku (a vlastně nikde na světě) už nějakou dobu neplatilo, že když chcete vařit pivo, musíte mít vlastní tanky a varnu – byla varianta stát se „létajícím pivovarem“ a moci si uvařit piva svoje. Spojení názvů obou hospod pak dalo dohromady rytmicky úderný výraz Bad Flash, a nový pojem pivní scény byl na světě.

Unorthodox Brewing
Unorthodox Brewing

Majitelé neortodoxního létajícího pivovaru z Bratislavy rebelsky tvrdí, že jim je jedno, co si o nich lidé myslí. Není jim ale jedno, co si myslí o jejich pivu, do něhož vkládají celou svou duši. Konzervativnost nahradili odvahou a bezprostředností a díky tomu milovníkům piva přinášejí moderní pivní styly, které jsou vždy osvěžující a chutné. Pochopíte, až ochutnáte.

Pivovar Ossegg Praha
Pivovar Ossegg Praha

OSSEGG Pivovary je koncept minipivovarů s restaurací, který navazuje na tradici oseckého piva vyráběného v klášterním pivovaru v Oseku od roku 1241. OSSEGG Pivovar v Praze je první ze skupiny značkových pivovarů v rámci celé Evropy. Interiér restaurace tvoří designově výrazné prvky, které se vám vryjí do paměti tak, jak jich skvělé pivo.

Pivovar Vik
Pivovar Vik

Láska hory přenáší a také zakládá pivovary. To je i případ rodinného pivovaru Vik, kde Kubo a Natálie (pan sládek a paní sládková) sdílejí kromě prostoru kolem varny i společnou domácnost. Inspiraci při vaření našli v severské čistotě a jednoduchosti. Objevovat pivní zálivy (vík je islandsky záliv) tohoto pivovaru je chutné dobrodružství. Můžete si tak například skočit na Lagervík, Ipavík, Alevík…

Falkon
Falkon

„Létajíci” žatecký pivovar Jakuba Veselého. Jakub byl sympatický snílek již v dospívání a než začal pivo pít, už ho vařil. Když mu pak, podle jeho slov, nikdo nechtěl dát práci, musel si založit pivovar vlastní. A nic lepšího udělat nemohl. Pivovárek vzkvétá, vaří se tu nové a nové pivní styly a my tleskáme zdravému přístupu k pivu i životu.

Olivův pivovar
Olivův pivovar

Novodobá historie pivovarnictví v Dolních Břežanech je výsledkem houževnaté práce pana Miroslava Olivy a jeho lidí. V těsném sousedství vědecko-výzkumného laserového centra HiLASE vybudovali moderní pivovar, který vaří piva tradičního českého typu. Za zmínku stojí hlavně Laser Beer – klasický český světlý ležák řízný tak, aby dělal čest svému jménu.

Zámecký pivovar Frýdlant
Zámecký pivovar Frýdlant

Historie Zámeckého pivovaru Frýdlant je v podstatě zrcadlem našich dějin. Ve čtrnáctém století zde šikovní sládci začali vařit pivo, po generace vylepšovali receptury a zvyšovali prestiž, a poté pivovar přežil dvě války, aby se v roce 1949 uzavřel a začal chátrat. Po revoluci to ještě chvíli trvalo, ale v roce 2010 se začalo pracovat na nápravě a od roku 2014 funguje na původním místě řemeslný pivovar, který zásobuje Českou republiku i zahraničí svěžím mokem ze severu.

Pivovar Clock
Pivovar Clock

V roce 2014 se do Potštejna po sto letech vrátilo vaření piva, ale Clock si nehraje na mnohasetletou historii. Je to moderní pivovar a to potvrzují i ​​jejich etikety, které jsou jak z marvelovek. Zaslouženě. Jejich superhrdinové Hektor, Twist nebo Exorcist už zachránili nejednoho pivaře od smrti žízní. Pokud se v Potštejně stavíte, můžete vyzkoušet klasiky i speciály rovnou u zdroje.

Drž se plotu
Drž se plotu

Létající pivovar vaří nekompromisní kousky od roku 2020 a my jsme za to rádi. Na pivní scénu přinášejí zajímavé svrchňáky a neuniknou vám ani jejich kontroverzní popisy a etikety.

Černý potoka
Černý potoka

Jičínský minipivovar si od roku 2016 létá od jednoho minipivovaru k druhému a vaří v nich piva bez kompromisů. Primárně se zaměřuje na speciály a rozhodně od jeho piv nečekejte nudu. Černý potoka je tu od toho, aby experimentoval, a aby, dle vlastních slov, vařil jedny z nejlepších řemeslných piv v České republice.

Knír
Knír

V prosinci 2017 otvíral Jakub už dnes vyhlášený bar Beer Knír s tím, že chce vařit i pivo. A vůbec nečekal, že to půjde tak rychle - už o půl roku na to vznikla první várka tohoto létajícího pivovaru s příznačným názvem Knír. Jejich točená piva si vychutnáte především na baru, ale samozřejmě i u nás na Pivo v plechu. Tak se s chutí napijte a udělejte si pořádný pivní knír.

Pivovar Glokner
Pivovar Glokner

Svachovka je místo, kde je dobře na těle i na duchu. O tom není pochyb, když je na jednom místě čokoládovna, destilérka, hotel s welness a hostinský pivovar - a to vše v krásném prostředí Jihočeského kraje. Pivovarníky z Glokneru baví neustálé bádání ve velmi, velmi širokém prostoru chutí, vůní, barev a osobitostí piva. Základním stavebním kamenem jejich piv je český ležák, kromě něj ale nabízí i mnoho speciálů, které také stojí za ochutnání.

Pivovar Modrá Hvězda
Pivovar Modrá Hvězda

V červnu roku 1998 na počest 620. výročí propůjčení práva várečného v Dobřanech byl otevřen restaurační pivovar „MODRÁ HVĚZDA“, kde se vaří pivo plné života. Příjemně si můžete posedět v pivovarské restauraci s několika salónky, pochutnat na staročeských pivovarských specialitách a skvělém pivu, a kdyby se vám nechtělo jít domů, je tady i místní hotel, který je součástí pivovaru. Celý komplex pivovaru, hotelu a restaurace se nachází na náměstí v historické části města Dobřan.

AVAR
AVAR

Historie Hlučínského pivovaru sahá hluboko do 16. století a k obnově do současné podoby pivovaru s restaurací došlo v roce 1993. Název pivovaru a vlastně i piva samotného je symbolický - Avar je jméno nájezdníka a bojovníka proti konkurenci velkých pivovarů. Speciály zde nenajdete, vaří se zde pouze spodně kvašená klasika, ale za to velmi poctivě. Návštěvníka, který do pivovaru zavítá poprvé, možná překvapí vrstva burákových slupek na zemi všude po lokále. „Dáváme hostům odpoledne buráky zdarma a žádáme je, aby když si je oloupají, smetli slupky na zem,“ říká majitel pivovaru, pán Plaček. Slupky dokáží za noc absorbovat kouř z restaurace a ráno je zde čistý vzduch. Jednou týdně pak obsluha zem zamete.

Pivovar Tambor
Pivovar Tambor

Mottem královédvorského rodinného pivovaru Tambor je "opakovatelná jedinečnost". Klasickým způsobem vaření navazují na tradice pivovarnictví ve městě i v Čechách a zároveň přinášejí výjimečné nové chutě, čehož důkazem je i limitovaná edice 4 speciálních piv v nádherných plechovkách z dílny výtvarníka Josefa Sodomka, dvorního scénografa a grafika Divadla bratří Formanů.

Pivovar Hostinec
Pivovar Hostinec

Pivovar z metropole východního Slovenska je umístěn ve známém Levočském domě v centru města, kde sahá pivovarská historie již do počátku 17. století. Sympatická parta pivních nadšenců kolem Petra Škripka díky poctivému řemeslu a chytlavému marketingu sbírá jedno vzácné ocenění za druhým. V košickém Hostinci tak vznikla piva jako Pivoruký Edward, Dědictví aneb Pivohošigutentag, S pivem mě baví svět kokos nebo E.T. Pivozemšťan.

Pivovar Krušnohor
Pivovar Krušnohor

Rodinný pivovar Krušnohor sází zejména na výrobu piv s výraznější hořkostí. Že to dělají dobře, potvrzuje i řada ocenění, které za piva získávají dokonce i na mezinárodním fóru. Pivovar v posledních měsících prošel výraznou změnou designu, kde veselého pohádkového Jelínka vystřídala v logu krutá opice :) Jejich tekutý klenot - jak sami nazývají své pivo - byste rozhodně měli ochutnat.

Chroust Brewing
Chroust Brewing

Pivní láska je, když se zamiluje nadšenec do sládkové a vznikne pivovar. V tomto případě jde o létající pivovárek Chroust. Manželství Karolíně a Jirkovi Chroustovštím evidentně prospívá, jelikož se v pivovaru navařili litry ležáků, ejlů, stoutů i slaný gose. Nejen jejich pivo je vskutku důmyslné a lahodí vašemu jazyku, ale i vizuální stránka etiket vás nenechá chladnými. Jejich plechovky totiž nebudete chtít vyhodit.

Axiom Brewery
Axiom Brewery

Pivovar se nachází v Prostějově, jen kousek od Brna, v samém srdci střední Evropy mezi Prahou, Vídní, Bratislavou a Krakovem. Kluci z Axiomu ctí tradice ležáku plzeňského typu, ale stále více a více se jim zamlouvá experimentování se všemi možnými pivovarníckymi procesy. A tak příchazejí s jasnou vizi. Naverbovali ty nejlepší lidi, jaké mohli najít - takové, kteří se nejvíc hodí pro předloženou práci: vaření řemeslného piva světové úrovně v Česku a jeho export po celé Evropě a světě. Vysílájí zřetelnou zprávu: Axiom přichází!